HABERLER

 

SKY TURK – EKIM 2011 Yaşamdan Dakikalar
 

[hr]
HÜRRİYET GAZETESİ 21/10/2011
 
Posta Pulunun İzinde İletişim Serüveni
 
Kupürü görmek için tıklayın…

[hr]
HABERTÜRK 14/10/2011

Bu Sergi Dünyada Bir İlk

“Filateli’de İletişim” Sergisi, içerik olarak dünyada bu güne kadar yapılmamış bir sergi olarak izleyicilerle buluşuyor.

Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek olan ve pul, zarf, posta kartı gibi on bin civarında filatelik objeyle “iletişim” konusunun işlendiği “Filateli’de İletişim” Sergisi  Şerif Antepli’nin koleksiyonundan oluşuyor.

Yazının tamamı için tıklayın…

[hr]

MAXI HABER 8/6/2010
Şerif Antepli’den “Filateli’de Sinema ve Sinemanın Büyüsü” Sergisi

Koleksiyoner Şerif Antepli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, PTT, Boyner, HP ve Garanti Emeklilik desteğinde 7 – 19 Haziran 2010 tarihleri arasında Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde “Sinema’nın Büyüsü ve Filateli’de Sinema” adlı sergilerini sinemaseverlerin beğenisine sunuyor.

Yazının devamı için tıklayın…

[hr]

NTV-MSNBC 5/10/2004
Türkiye’de ilk: 40 Fotoğrafçı 40 Kitapta

Fotoğraf alanında Türkiye’de bir ilk olan, 40 Türk fotoğrafçının 40’ar fotoğrafından oluşan, 40 kitaplık “Türk Fotoğrafçıları Kütüphanesi” projesinin ilk 5 yapıtı, İtalyan Kültür Merkezi’nde düzenlenen imza günüyle tanıtıldı.

Yazının tamamı için tıklayın…

[hr]

ZAMAN 7/11/1995

Sinema 100 Yılı Geride Bıraktı

Sinemanın bu yıl 100. yılı kutlanıyor. Evet, 1895 yılında Paris’te bir kahvede ilk film gösterimini gerçekleştiren Lumiere Kardeşler’in buluşundan bu yana tam 100 yıl geçti.

İlk filmi bir kahvede 25 kişi izlemişti. Kısa metrajlı, uzun metrajlı derken, şaşalı yapımlarla, milyonlarca kişiye ulaştı sinema. Çıktığı andan itibaren olağanüstü bir sıçrama yaptı ve kitleleri peşinden koşturdu. Derken sinema bir kültür, iletişim ve sanat olayına dönüştü. Süratle dünyanın dört bir yanına yayıldı. Bu yayılma sadece filmlerle olmadı, pullarla kartpostallarla ulaştı meraklısına. Bu arada sinema bir çok güzel kavramı, iyi düşünceyi de tüketti çoğu kez. Yanlışlarıyla toplumsal çözülmelere bir etken de o oldu kimi zaman…

Yazının tamamı için tıklayın…